Biuro Turystyczne Czerwiński Travel s.c.

Biuro Turystyczne Czerwiński Travel s.c.

REJS PRZEZ CAŁE MAZURY - WĘGORZEWO

Miejsce: Polska / Węgorzewo/Piaski, wiek: 13 - 19 lat , transport: Własny
01/BC/WEGRM/L21 27.06.2021 - 10.07.2021 2595.00 PLN [ zakończona ]
Początek: Węgorzewo, koniec: Piaski
02/BC/WEGRM/L21 04.07.2021 - 17.07.2021 2595.00 PLN [ zakończona ]
Początek: Węgorzewo, koniec: Piaski
03/BC/WEGRM/L21 11.07.2021 - 24.07.2021 2595.00 PLN [ zakończona ]
Początek: Piaski, koniec: Węgorzewo
04/BC/WEGRM/L21 18.07.2021 - 31.07.2021 2595.00 PLN [ zakończona ]
Początek: Piaski, koniec: Węgorzewo
05/BC/WEGRM/L21 25.07.2021 - 07.08.2021 2595.00 PLN [ zakończona ]
Początek: Węgorzewo, koniec: Piaski
06/BC/WEGRM/L21 01.08.2021 - 14.08.2021 2595.00 PLN [ zakończona ]
Początek: Węgorzewo, koniec: Piaski
07/BC/WEGRM/L21 08.08.2021 - 21.08.2021 2595.00 PLN [ zakończona ]
Początek: Piaski, koniec: Węgorzewo
08/BC/WEGRM/L21 15.08.2021 - 28.08.2021 2595.00 PLN [ zakończona ]
Początek: Piaski, koniec: Węgorzewo

Rejs Przez Całe Mazury to bez wątpienia najatrakcyjniejsza impreza żeglarska na Mazurach!

Rejs z najciekawszą trasą, która zaczyna się w jednym końcu Mazur, a kończy w przeciwnym. Nie wracamy do portu, w którym rozpoczynaliśmy rejs i dzięki temu nie musimy przepływać trasy dwa razy – tam i z powrotem. Daje to możliwość zwiedzenia całego szlaku – od samej północy, aż po południe – łącznie z jego bocznymi odnogami i zobaczenia większej liczby jezior i przystani. Trasy rejsów Przez Całe Mazury wiodą na przemian z portu w Piszu do Węgorzewa lub z Węgorzewa do Pisza. Na uczestników czekają wygodne i bogato wyposażone jachty kabinowe.

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia i podstawowa samodzielność. Nie ma żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Podział na koedukacyjne załogi następuje według wieku uczestników.

Organizator: BADCAT Sp. z o.o.

JACHTY: Uczestnicy Rejsu Przez Całe Mazury będą żeglować i mieszkać na bogato wyposażonych, komfortowych jachtach kabinowych klasy Maxus, Fortuna 27 lub podobnych. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (6-7 uczestników + instruktor), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze.

ZAKWATEROWANIE: Uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów, dlatego też niezbędny jest własny śpiwór. Instruktor będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami. Załogi jachtów są koedukacyjne. Pakując się, weź pod uwagę, że będziesz mieszkał na niewielkiej przestrzeni z innymi ludźmi i nie będziesz miał zbyt wiele miejsca na swoje rzeczy dlatego też, prosimy o pakowanie się w miękką torbę bądź worek żeglarski zamiast walizki.

WYŻYWIENIE: Klasyczne dania kuchni polskiej w porcjach dziennych, do samodzielnego przygotowania. Dostarczamy załogom produkty łatwe do szybkiego, własnoręcznego przygotowania w kambuzie jachtowym lub gotowe posiłki do podgrzania. Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska 90 zł, bezglutenowa 90 zł.

TRASA: Z portu w Piaskach do Węgorzewa lub z Węgorzewa do portu w Piaskach. Rejs Przez Całe Mazury przepływa tę trasę tylko w jedną stronę – w przeciwieństwie do innych rejsów, uczestnicy nie wracają do portu, w którym rozpoczynali. Umożliwia to zobaczenie całego szlaku, włącznie z jego odnogami, odwiedzenie większej liczby jezior i przystani. Wielkie Jeziora Mazurskie to nie tylko rezerwaty, jeziora, rzeki i kanały. To także zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu. To instytut PAN w Popielnie, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). To również bogata infrastruktura miast i miasteczek, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Wszystko to możesz zobaczyć podczas rejsu Przez Całe Mazury.

POCZĄTEK/KONIEC REJSU: Ośrodek Szkoleniowy „Róża Wiatrów” ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo; Stanica Żeglarska Korektywa Piaski 2, 12-220 Ruciane-Nida

ZAJĘCIA - ORIENTACYJNY PLAN REJSU:

1 dzień: zbiórka uczestników. Następuje podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.
2–13 dzień: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich.
14 dzień: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.

Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

ATRAKCJE DODATKOWE: Podczas rejsu Uczestnicy będą mieli możliwość poznać atrakcje turystyczno - krajoznawcze na trasie rejsu m.in. Twierdzę Boyem w Giżycku, Zespół pałacowo - parkowy w Sztynorcie, Kwaterę Główną Niemieckich Wojsk Lądowych w Mamerkach, Stację Badawczą PAN w Popielnie,Park wodny Tropicana w Mikołajkach, Czarci Ostrów (wyspa na jeziorze Śniardwy, znana z książek "Pan Samochodzik"), Pływającą Mazurską Saunę, Zamek w Rynie, śluzę Guzianka i Karwik.
Ze względu na charakter imprezy, wyjścia organizowane są dla osób chętnych. Uczestnicy ponoszą koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, za wyjątkiem zwiedzana z przewodnikiem Kwatery w Mamerkach (w cenie imprezy).

ORIENTACYJNY PLAN DNIA:

 • 8.00 pobudka;
 • 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach;
 • 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia;
 • 8.40–9.40 śniadanie;
 • 10.00–19.00 zajęcia programowe (żeglowanie, zdobywanie umiejętności żeglarskich, zwiedzanie, itp.), a w międzyczasie przerwa na obiad;
 • 19.00 kolacja;
 • 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.);
 • 23.00 cisza nocna.

SZKOLENIE: Choć rejs ma charakter turystyczny, uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Rejs poprzedzony jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.) Później, w trakcie rejsu, instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy, jak: sterowanie pod żaglami i na silniku, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących lub posiadających patent, rejs jest okazją do praktyki i nauki od doświadczonych instruktorów

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Szkolenie na sternika motorowodnego (KM) –pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
Cena: 399 zł (przy rejestracji)
Cena: 499 zł (zapisy na miejscu)

Szkolenie na sternika motorowodnego + Książka “Vademecum Sternika Motorowodnego” (KM+K) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
W ramach pakietu podręcznik z wysyłką. “Vademecum Sternika Motorowodnego” czyli jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena pakietu: 439 zł

Paintball – (PB1) – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę).
Cena: 95 zł

Podręcznik “Żeglarz Jachtowy” – “Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki “Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 65 zł (wysyłka)

“Vademecum Sternika Motorowodnego” – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena: 39 zł (odbiór osobisty)
Cena: 55 zł (wysyłka)

TRANSPORT: We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Olsztyn + 100 zł; Łódź, Warszawa +150 zł;  Toruń, Gniezno, Skierniewice,  Piotrków Trybunalski. Jabłonowo Pomorskie +160 zł; Poznań, Kielce, Koszalin, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Katowice, Kraków, Leszno + 200 zł; Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra + 220 zł. 

Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości. Odwołania przejazdu w przypadku małej liczby uczestników – poniżej 6 osób – z danego miasta. W przypadku, gdy nie zbierze się grupa 6 osobowa na transport zorganizowany proponujemy transport z najbliższych możliwych miejscowości.

Orientacyjne godziny i miejsca zbiórek: podane w poniższej tabeli godziny zbiórek (w dniu rozpoczęcia imprezy), godziny powrotów (w dniu zakończenia imprezy) oraz miejsca zbiórek są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Pełen komunikat dojazdowy wysyłamy do uczestników na adres mailowy podany podczas procesu rezerwacji na ok 5-3 dni przed rozpoczęciem imprezy.

miejsce adres wyjazd powrót cena
CZĘSTOCHOWA Dworzec PKP Częstochowa 07:28 20:31 200,00 zł.
DOJAZD WŁASNY Wyjazd: Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przybycie w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godziną 14.00-16.00. Uczestnik imprezy zobowiązany jest do zgłoszenia się wraz z osobą dorosłą , powrót: w dniu zakończenia imprezy do godziny 10.00 – 12.00. 12:00 10:00 0,00 zł.
ELBLĄG Dworzec PKP Elbląg 17:29 10:55 200,00 zł.
GDAŃSK Dworzec PKP Gdańsk Główny 16:15 12:00 200,00 zł.
GDYNIA Dworzec PKP 16:00 12:25 200,00 zł.
GNIEZNO Dworzec PKP Gniezno 11:46 16:47 160,00 zł.
JABŁONOWO POMORSKIE Dworzec PKP Jabłonowo Pomorskie 13:46 14:47 160,00 zł.
KATOWICE Dworzec PKP Katowice 06:05 21:51 200,00 zł.
KIELCE Dworzec PKP Kielce 06:11 21:46 200,00 zł.
KOSZALIN Dworzec PKP Koszalin 12:59 14:41 200,00 zł.
KRAKÓW Dworzec PKP Kraków Główny 04:40 23:16 200,00 zł.
LESZNO Dworzec PKP Leszno 10:01 18:55 200,00 zł.
ŁÓDŹ Aquapark FALA, al. Unii Lubelskiej 4 08:30 19:00 150,00 zł.
OLSZTYN Dworzec PKP Olsztyn Główny 15:18 13:37 100,00 zł.
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Dworzec PKP Piotrków Trybunalski 08:29 19:38 160,00 zł.
POZNAŃ Dworzec Główny PKP w Poznaniu 11:15 17:33 200,00 zł.
SKIERNIEWICE Dworzec PKP Skierniewice 09:17 18:53 160,00 zł.
SZCZECIN Dworzec PKP Szczecin Główny 10:39 16:05 220,00 zł.
TORUŃ Dworzec PKP Toruń Główny 12:58 15:38 160,00 zł.
WARSZAWA Dworzec PKP Warszawa Wschodnia 10:30 17:00 150,00 zł.

KADRA: Na każdą załogę będzie przypadał instruktor – sternik posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu.

UBEZPIECZENIE: Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – gwarantuje Ubezpieczonemu zwrot maksymalnie 100% kosztów rezygnacji z Wyjazdu lub skrócenia uczestnictwa w Imprezie z następujących powodów:

 • nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego, w tym również na skutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono epidemię lub pandemię (w szczególności COVID-19),
 • nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka ubezpieczonego,
 • nieszczęśliwego wypadku Członka rodziny Ubezpieczonego,
 • objęcia Ubezpieczonego kwarantanną,
 • śmierci Ubezpieczonego lub Członka rodziny,
 • zdarzenia losowego w Miejscu zamieszkania Ubezpieczonego, wymagającego jego obecności w okresie planowanego wyjazdu,
 • utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia stanowiącego własność Ubezpieczonego, w wyniku kradzieży z włamaniem lub rozboju.

Szczegóły w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Cena: 99 zł
Dodatkowe ubezpieczenia stanowią oddzielny produkt turystyczny i należy je opłacić najpóźniej w ciągu 5 dni od dokonania rezerwacji. 

CENA ZAWIERA:

 • rejs na jachtach kabinowych
 • wyżywienie,
 • opiekę kadry,
 • szkolenie żeglarskie,
 • opłaty portowe,
 • koszty WC i natrysków na trasie rejsu- w niektórych portach,
 • zwiedzanie z przewodnikiem Kwatery w Mamerkach
 • ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA:

 • dojazdu,
 • kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1–2 zł, natrysk 8–12 zł),
 • opcji dodatkowych,
 • diet,
 • atrakcji dodatkowych.
 1. Dieta bezglutenowa - wyjazd 2 tygodniowy: 90.00 PLN
 2. Dieta wegetariańska - wyjazd 2 tygodniowy: 90.00 PLN
 3. Książka "Vademecum Sternika Motorowodnego" - odbiór osobisty: 39.00 PLN
 4. Książka "Vademecum Sternika Motorowodnego" z wysyłką: 55.00 PLN
 5. Paintball - pakiet podstawowy (PB1): 95.00 PLN
 6. Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" - odbiór osobisty: 49.00 PLN
 7. Podręcznik "Żeglarz jachtowy" z wysyłką: 65.00 PLN
 8. Szkolenie na sternika motorowodnego (KM) : 399.00 PLN
  Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
 9. Szkolenie praktyczne na sternika motorowodnego + Książka z wysyłką (KM+K): 439.00 PLN
  Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
 10. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy : 99.00 PLN
Organizator: Badcat Sp. z o.o.