Biuro Turystyczne Czerwiński Travel s.c.

Biuro Turystyczne Czerwiński Travel s.c.

OBÓZ ŻEGLARSKI - WĘGORZEWO

Miejsce: Polska / Mazury - Węgorzewo, wiek: 13 - 18 lat , transport: Własny
01/BC/WEGOZ/L21 27.06.2021 - 10.07.2021 2395.00 PLN [ zakończona ]
02/BC/WEGOZ/L21 11.07.2021 - 24.07.2021 2395.00 PLN [ zakończona ]
03/BC/WEGOZ/L21 25.07.2021 - 07.08.2021 2395.00 PLN [ zakończona ]
04/BC/WEGOZ/L21 08.08.2021 - 21.08.2021 2395.00 PLN [ zakończona ]
05/BC/WEGOZ/L21 22.08.2021 - 28.08.2021 1395.00 PLN [ zakończona ]

Żeglarstwo to nie tylko świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. To pasja, która kształtuje charakter, uczy pokory i jednocześnie pozwala przeżyć prawdziwą przygodę.

Obóz żeglarski, to propozycja dla dziewczyn i chłopaków, którzy chcą poznać uroki żeglarstwa, ale nie od razu chcą wpaść w wir nauki i przygotowań do egzaminu. Podstawą programu jest codzienne żeglowanie, poznacie też smak mieszkania na jachcie, ale czekają Was również inne atrakcje: dwie wycieczki autokarowe, zajęcia sportowe, gry i zabawy terenowe, konkursy, wieczorne ogniska, dyskoteki i moc innych fascynujących rozrywek.Obóz żeglarski, to propozycja dla dziewczyn i chłopaków, którzy chcą poznać uroki żeglarstwa, ale nie od razu chcą wpaść w wir nauki i przygotowań do egzaminu. Podstawą programu jest codzienne żeglowanie, poznacie też smak mieszkania na jachcie, ale czekają Was również inne atrakcje: dwie wycieczki autokarowe, zajęcia sportowe, gry i zabawy terenowe, konkursy, wieczorne ogniska, dyskoteki i moc innych fascynujących rozrywek.

Zgłaszając się na obóz żeglarski uczestnik nie musi posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia i podstawowa samodzielność, nie ma natomiast żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

Organizator: BADCAT Sp. z o.o.

ZAKWATEROWANIE: Duże i wygodne jachty kabinowe typu Fortuna 27, Twister 780, Tango 780 lub podobne. Załogi jachtów są koedukacyjne, w związku z tym podział następuje pierwszego dnia według wieku uczestników.

Uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów, dlatego też niezbędny jest własny śpiwór. Instruktor będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami. Załogi jachtów są koedukacyjne. Pakując się, weź pod uwagę, że będziesz mieszkał na niewielkiej przestrzeni z innymi ludźmi i nie będziesz miał zbyt wiele miejsca na swoje rzeczy dlatego też, prosimy o pakowanie się w miękką torbę bądź worek żeglarski zamiast walizki.

WYŻYWIENIE: W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.
Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska 90 zł, bezglutenowa 90 zł za wyjazd trwający dwa tygodnie, wegetariańska 45 zł, bezglutenowa 45 zł za tygodniowy wyjazd.
W czasie dwudniowego rejsu każda załoga oczywiście otrzyma pakiet żywieniowy w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania.

ŻEGLARSTWO: Codzienne żeglowanie na jachtach kabinowych. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: sprzętu ratowniczego, reguł bezpieczeństwa na wodzie, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Instruktorzy przeprowadzą także zajęcia teoretyczne z budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich – a wszystko to w formie gier i zabaw.

Ponadto:

 • wyruszymy na jeden lub dwa dwudniowe rejsy po jeziorach Mamry i Dargin. Na nocleg staniemy w jednym z większych mazurskich portów.
 • całodniowy rejs połączony ze zwiedzaniem bunkrów hitlerowskich w Mamerkach;

SPŁYW KAJAKOWY: Spływ kajakowy rzeką Sapiną. Jest to jedna z najbardziej malowniczych tras Mazur. Z ośrodka wyruszymy busem po śniadaniu, a pierwszą atrakcją będzie imponująca budowla hydrotechniczna – śluza w Przerwankach. Przepłyniemy przez objęte strefą ciszy jeziora Wilkus, Pozezdrze i Stręgiel. Na trasie będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. W trakcie spływu zatrzymamy się na piknik i odpoczynek. Wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu.

STRZELECTWO: Na specjalnie dla Was przygotowanej strzelnicy będziecie strzelać z różnych typów wiatrówek, łuków i proc. Mnóstwo konkursów, zabaw drużynowych i nagród.

PROGRAM REKREACYJNO-SPORTOWY: Wycieczki piesze do Węgorzewa i na zabytkowy cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej, ogniska z kiełbaskami i śpiewaniem szant, dyskoteki, zajęcia rekreacyjno-sportowe, m.in. gry terenowe, zwiad nocny, gry zespołowe, zawody sportowe, mecze piłki siatkowej.

DWIE WYCIECZKI AUTOKAROWE:

 • Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski.
 • Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Adolfa Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce.

Program może ulec zmianie w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie. W przypadku wyboru 7 dniowego terminu na imprezie 14 dniowej - program realizowany w ograniczonym zakresie. Ewentualne zmiany w programie mogą zajść również w związku z koniecznością realizowania odpowiednich wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dostępnością usług (np. w zakresie zwiedzanych w czasie wycieczek obiektów).

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Szkolenie na sternika motorowodnego (KM) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
Cena: 399 zł (przy rejestracji)
Cena: 499 zł (zapisy na miejscu)

Szkolenie na sternika motorowodnego + Książka “Vademecum Sternika Motorowodnego” (KM+K) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
W ramach pakietu podręcznik z wysyłką. “Vademecum Sternika Motorowodnego” czyli jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena pakietu: 439 zł

Wodne Szaleństwo (WS) – Mazury to raj dla miłośników wody, kąpieli i sportów wodnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy propozycje zabaw pod nazwą „Wodne Szaleństwo”, w skład której wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką.
Cena: 99 zł

Paintball – (PB1) – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę).
Cena: 95 zł

Pakiet premium (PB3) – pakiet zajęć na polu paintballowym, odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul)
Cena 235 zł

Podręcznik “Żeglarz Jachtowy” – “Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki “Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 65 zł (wysyłka)

“Vademecum Sternika Motorowodnego” – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena: 39 zł (odbiór osobisty)
Cena: 55 zł (wysyłka)

 

TRANSPORT: We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Olsztyn + 100 zł; Łódź, Warszawa +150 zł;  Toruń, Gniezno, Skierniewice,  Piotrków Trybunalski. Jabłonowo Pomorskie +160 zł; Poznań, Kielce, Koszalin, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Katowice, Kraków, Leszno + 200 zł; Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra + 220 zł. 

Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości. Odwołania przejazdu w przypadku małej liczby uczestników – poniżej 6 osób – z danego miasta. W przypadku, gdy nie zbierze się grupa 6 osobowa na transport zorganizowany proponujemy transport z najbliższych możliwych miejscowości.

Orientacyjne godziny i miejsca zbiórek: podane w poniższej tabeli godziny zbiórek (w dniu rozpoczęcia imprezy), godziny powrotów (w dniu zakończenia imprezy) oraz miejsca zbiórek są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Pełen komunikat dojazdowy wysyłamy do uczestników na adres mailowy podany podczas procesu rezerwacji na ok 5-3 dni przed rozpoczęciem imprezy.

miejsce adres wyjazd powrót cena
CZĘSTOCHOWA Dworzec PKP Częstochowa 07:28 20:31 200,00 zł.
DOJAZD WŁASNY Wyjazd: Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przybycie w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godziną 14.00-16.00. Uczestnik imprezy zobowiązany jest do zgłoszenia się wraz z osobą dorosłą , powrót: w dniu zakończenia imprezy do godziny 10.00 – 12.00. 12:00 10:00 0,00 zł.
ELBLĄG Dworzec PKP Elbląg 17:29 10:55 200,00 zł.
GDAŃSK Dworzec PKP Gdańsk Główny 16:15 12:00 200,00 zł.
GDYNIA Dworzec PKP 16:00 12:25 200,00 zł.
GNIEZNO Dworzec PKP Gniezno 11:46 16:47 160,00 zł.
JABŁONOWO POMORSKIE Dworzec PKP Jabłonowo Pomorskie 13:46 14:47 160,00 zł.
KATOWICE Dworzec PKP Katowice 06:05 21:51 200,00 zł.
KIELCE Dworzec PKP Kielce 06:11 21:46 200,00 zł.
KOSZALIN Dworzec PKP Koszalin 12:59 14:41 200,00 zł.
KRAKÓW Dworzec PKP Kraków Główny 04:40 23:16 200,00 zł.
LESZNO Dworzec PKP Leszno 10:01 18:55 200,00 zł.
ŁÓDŹ Aquapark FALA, al. Unii Lubelskiej 4 08:30 19:00 150,00 zł.
OLSZTYN Dworzec PKP Olsztyn Główny 15:18 13:37 100,00 zł.
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Dworzec PKP Piotrków Trybunalski 08:29 19:38 160,00 zł.
POZNAŃ Dworzec Główny PKP w Poznaniu 11:15 17:33 200,00 zł.
SKIERNIEWICE Dworzec PKP Skierniewice 09:17 18:53 160,00 zł.
SZCZECIN Dworzec PKP Szczecin Główny 10:39 16:05 220,00 zł.
TORUŃ Dworzec PKP Toruń Główny 12:58 15:38 160,00 zł.
WARSZAWA Dworzec PKP Warszawa Wschodnia 10:30 17:00 150,00 zł.

KADRA: Pedagogiczna, żeglarska i instruktorska.

UBEZPIECZENIE: Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – gwarantuje Ubezpieczonemu zwrot maksymalnie 100% kosztów rezygnacji z Wyjazdu lub skrócenia uczestnictwa w Imprezie z następujących powodów:

 • nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego, w tym również na skutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono epidemię lub pandemię (w szczególności COVID-19),
 • nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka ubezpieczonego,
 • nieszczęśliwego wypadku Członka rodziny Ubezpieczonego,
 • objęcia Ubezpieczonego kwarantanną,
 • śmierci Ubezpieczonego lub Członka rodziny,
 • zdarzenia losowego w Miejscu zamieszkania Ubezpieczonego, wymagającego jego obecności w okresie planowanego wyjazdu,
 • utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia stanowiącego własność Ubezpieczonego, w wyniku kradzieży z włamaniem lub rozboju.

Szczegóły w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Cena: 99 zł
Dodatkowe ubezpieczenia stanowią oddzielny produkt turystyczny i należy je opłacić najpóźniej w ciągu 5 dni od dokonania rezerwacji. 

CENA ZAWIERA:

 • wyżywienie,
 • zakwaterowanie,
 • program,
 • opiekę kadry,
 • ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA:

 • dojazdu,
 • opcji dodatkowych,
 • diet.
 1. Dieta bezglutenowa - wyjazd 2 tygodniowy: 90.00 PLN
 2. Dieta wegetariańska - wyjazd 2 tygodniowy: 90.00 PLN
 3. Książka "Vademecum Sternika Motorowodnego" - odbiór osobisty: 39.00 PLN
 4. Książka "Vademecum Sternika Motorowodnego" z wysyłką: 55.00 PLN
 5. Paintball - pakiet podstawowy (PB1): 95.00 PLN
 6. Paintball - pakiet premium (PB3): 235.00 PLN
 7. Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" - odbiór osobisty: 49.00 PLN
 8. Podręcznik "Żeglarz jachtowy" z wysyłką: 65.00 PLN
 9. Szkolenie na sternika motorowodnego (KM) : 399.00 PLN
  Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
 10. Szkolenie praktyczne na sternika motorowodnego + Książka z wysyłką (KM+K): 439.00 PLN
  Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
 11. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy : 99.00 PLN
Organizator: Badcat Sp. z o.o.